Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku mieszkalnym?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku mieszkalnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Dzień dobry. Jakiś czas temu zainteresowałem się tematem ubezpieczenia swojego domu. Natrafiłem na tego rodzaju link: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie jest napisane, że kominiarz powinien sprawdzać instalację kominową przynajmniej raz do roku. W przypadku gdy palę węglem to aż cztery razy na rok - to już jest przesada. Doczytałem także, że w przypadku braku ważnego raportu od kominiarza, zakład ubezpieczeniowy może mi odmówić wypłaty ubezpieczenia. Czy to prawda?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:06

Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku mieszkalnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:55

Dzień dobry, nie posiadam dla Ciebie wesołych wieści. Zgodnie z prawem budowlanym tak jest. W zależności od rodzaju pieca jesteś zmuszony do korzystania z usług mistrza kominiarskiego nawet 4 razy do roku. Oczywiście tyle mówi kodeks budowlany. Zakład ubezpieczeniowy chce aby kominiarz raz w roku przeprowadził przegląd i podbił protokół. Także dla swojego bezpieczeństwa powinno się to zrobić. Niedrożny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie bierze aż tak dużo. Jest to kosz rzędu 100 złotych za przyjazd.

podobne tematy:


Wróć do „Dowolne gadki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości