Odpowiedni marketing strony internetowej w pigulce


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Odpowiedni marketing strony internetowej w pigulce

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Zbudowanie samej strony internetowej to już dzisiaj zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoistnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i osiągały bardzo dobre rezultaty bez nakładu pracy. Teraz sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypromowanie strony internetowej nawet na bardzo łatwe frazy wymaga sporej wiedzy i nakładu pracy.

Czemu tak się dzieję i co uległo zmianie na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba firm w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalny fryzjer czy ogólnopolski producent drzwi. Każda z wymienionych firm posiada stronę internetową, która prezentuje jej ofertę w sieci. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo zbudowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym etapem jest pozycjonowanie swojej strony internetowej. Metod promocji jest kilka. Natomiast najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Ta metoda polega na wybraniu właściwej frazy: strony internetowe Radom lub zestawu słów kluczowych, na które strona internetowa powinna być na pierwszych pozycjach w wynikach. Najczęściej strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedną frazę. Do odpowiedniej promocji strony internetowej powinno się wybrać ich przynajmniej parę. Dzięki takiemu podejściu, pozycjonowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Kolejny sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego rodzaju portalach internetowych. Wpisy te mają zachęcić potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można tworzyć wpisy bez odnośników. Wtedy zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego znalezienia sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Kolejny rodzaj promocji strony internetowej to różnego typu serwisy społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który oferuje znaczne możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane produkty. Doskonale sprawdzi się do promocji ciuchów czy kosmetyków. Gorzej już będzie z promocją strony internetowej, która posiada w swojej ofercie niszowe usługi.

Wróć do „Dowolne gadki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość