Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od pewnego czasu myślę o stworzenie własnego portalu WWW. Chcę żeby portal internetowy przynosił mi później korzyści majątkowe. Poszukuje jakieś dochodowej niszy, aby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ta strona internetowa. Nie musi to być akurat ta tematyka, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może portal, który ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny zarys to portal, który posiada wizytówki firm od których pobieram opłaty za reklamę. Czy takie przedsięwzięcie w obecnych czasach ma jeszcze sens?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe na które zaprasza się również dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania stosowane przez właścicieli firm. Tego kształtu imprezy firmowe są należycie odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to bardzo dobry wstęp do udanej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależy od wielu aspektów. Trafione pomysły oraz ich wdrożenie, skalkulowanie konkretnego budżetu, właściwe wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści posiadają zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny ogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w firmie. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż impreza firmowa może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to odbić się choćby na na liczbie pracowników, jakości zabawy w trakcie imprezy firmowej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, procentując w przyszłości, gdy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne przygotowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników powinna bazować przede wszystkim na dobrym pomyśle i dobrej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Tak więc słusznie jest rozpoznać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zagwarantowanie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Kardynalnym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Przygotowanie zabaw, z których nie będzie komu korzystać. Zaplanowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie mają najmniejszej chęci, aby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Właściwa organizacja imprez firmowych w Radomiu https://straz-wschowa.pl/2022/09/01/czym-dokladnie-jest-terapia-wisceralna-oraz-jak-mozemy-ja-wykonac/ to klucz do udanej zabawy. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi się pracuje, również przełożonych. Odpowiednio nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale też choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co piszesz to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i chcesz wykonać kopię istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego rozwiązania na interes. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz na poważnie o serwisie ogłoszeniowym to po na początku musisz zrobić dobry biznesplan działania. Wyślij wiadomość do paru agencji interaktywnych i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Następnie dowiedz się się o sposoby i koszty jego reklamy w Internecie. posiadają te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie przynosił żadnych zysków. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w praktyce.

podobne tematy:


Wróć do „Dowolne gadki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości