Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

mariusznowak
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od pewnego czasu myślę o stworzenie własnego portalu WWW. Chcę żeby portal internetowy przynosił mi później korzyści majątkowe. Poszukuje jakieś dochodowej niszy, aby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ta strona internetowa: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie musi to być akurat ta tematyka, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może portal, który ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny zarys to portal, który posiada wizytówki firm od których pobieram opłaty za reklamę. Czy takie przedsięwzięcie w obecnych czasach ma jeszcze sens?

podobne tematy:

maxkolonko

Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co piszesz to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i chcesz wykonać kopię istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego rozwiązania na interes. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz na poważnie o serwisie ogłoszeniowym to po na początku musisz zrobić dobry biznesplan działania. Wyślij wiadomość do paru agencji interaktywnych i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Następnie dowiedz się się o sposoby i koszty jego reklamy w Internecie. posiadają te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie przynosił żadnych zysków. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w praktyce.